Problém?         Aplikace   

Comenio eliminuje
komunikační ostýchavost
studentů

Comenio

#1 aplikace
která bourá komunikační bariéru
mezi žákem a učitelem

coolicon

až 14%

žáků má strach povídat si s lidmi

2

až 20%

žáků v každé třídě trpí ostýchavostí

3

až 8%

žáků se děsí, že se jich učitel na něco zeptá

Co je komunikační ostýchavost?
Vysoce negativní a bolestný stav, který rezultuje z přerušení stále probíhajícího chování, jako konfuzi myšlenek a neschopnost mluvit.

Jde tedy o jakési uzavření se do sebe.  Komunikační ostýchavost lze tedy shrnout jako vnitřní pocit jedince, že při komunikaci dojde k jeho oslabení či k zesměšnění jeho vlastního já.

Proč je to problém?
V první řadě komunikační ostýchavost není v České republice sledována a výzkumy na tohle téma nejsou známy.

Žáci trpící ostýchavostí jsou učiteli vnímáni jako méně schopní a jejich studijní výsledky jsou ovlivněny úsudkem učitele na jejich osobu. To má poté značný dopad i v budoucnu. Lidé s ostýchavostí mají menší šanci na povýšení.

Previous
Next
Komunikační ostýchavost
Comenio

Řešení pomocí aplikace Comenio?

Comenio

Představte si aplikaci Comenio, díky které by se studenti nestyděli dát vědět, že něčemu nerozumí. Neměli by strach z posměchu od spolužáků a nebáli by se před učitelem. 

Interakce přímo v hodině

Komunikační ostýchavost

Díky přednastaveným upozorněním v Comeniu může žák kdykoliv upozornit učitele na to, že něčemu nerozumí nebo, že učivo nestíhá. Bez toho aniž by se bál zvednout ruku před celou třídou. Díky tomu se i ostýchaví žáci nebudou bát projevit, že něčemu nerozumí.

Komunikační ostýchavost
Comenio

Zviditelnění ostýchavých žáků, díky Comeniu

Comenio

Díky interakcím ze strany žáka bude učitel vidět kdo učivu rozumí a kdo ne. Bude mít přehled i u ostýchavějších žáků a bude vědět, že i když se tolik neprojevují, tak učivu rozumí a stíhají.

Interakce ze strany učitele

Komunikační ostýchavost

I učitel bude mít možnost upozornit žáka aniž by narušil spád výuky. Například pokud si učitel bude myslet, že nějaký žák není aktivní bude ho moc přes aplikaci vyzvat, aby se do výuky zapojil aktivněji. Opět bez toho, aniž by žáka „vyhlašoval“ před celou třídou.

Komunikační ostýchavost

Zaujala Vás aplikace? Zanechte nám na sebe kontakt
a my Vám dáme vědět jakmile
aplikace bude hotová.

Kolik to Stojí?

Základní verze

Premium verze

Verze pro školy

O nás

t 1 auto x2 1

Tomáš Kroupa

Tomáš má u nás na starosti převážně design a frontend aplikace. Stará se o UI a UX. Pokud zrovna nedělá na Comeniu, tak pomáhá jako dobrovolník v Česko digital.

t 2 auto x2 1

Ondřej Sukač

Ondra má v Comeniu na starosti převážně, abychom byli vidět. A přichází s kreativními nápady na vylepšení aplikace. Když se nevěnuje Comeniu, tak se stará o klienty v digitálním studiu.

t auto x2 1

Daniel Burkart

Dan se stará převážně o vývoj aplikace. Zajišťuje aby všechny procesy byly rychlé a bezpečné. Mimo Comenio Dan pracuje jako programátor v brněnské softwarové firmě.